+90 264 278 48 50

info@kromtech.com.tr

Sosyal Medya

Plakalı Eşanjörler

Isı eşanjörleri hijyenik prosesteki en önemli ekipmanlardandır. Sterilize edilmiş ürünler ortam sıcaklıklarında uzun sure saklanabilirler. Birçok üretici ürünlerini sterilize etmek, uzak mesafelere dağıtımını yapmak ve hijyenik gıda sektöründe yeni pazarlar bulabilmek için bu sistemi kullanmaktadır. Isı değiştiricilerin üretici, bayi ve müşteri için birçok avantajları vardır. 

Isı değiştiriciler, günümüzde en yaygın, az maliyetli doğrudan soğutma ve ısıtma yöntemi olarak bilinmektedir. Süt, meyve suyu, yumurta, bal işleme gibi gıda sektöründe sıvı ürünler ile çalışan şirketler proseslerinde kontaminasyon risklerini minimuma indirmeye çalışmaktadır. Örneğin; ısıtma ve soğutma süt ürünlerinin işlenmesi konusunda en önemli işlemlerdir. Süt endüstrisinde süt mandıraya vardıktan sonra en kısa zamanda ısıl işlem uygulanmalıdır.

Bu noktada, TSS müşterilerine en iyi çözümü sunmaya odaklanan bir şirkettir. Gıda ve diğer talepkar endüstriler için ısı eşanjörleri tasarlamaktadır. Isı eşanjörlerimizin tasarımı her kademedeki üretim amaçlarınıza hizmet eder. Sakarya, Serdivan’da yer alan merkezimizde sizler için kesin çözümler tasarlayacak araçlara ve deneyime sahibiz. Sizler için iyi tasarım ve en iyi verim çözümleri sunmaktayız. Proses performansınızı ve üretim hijyeninizi uzmanlarımıza emanet edebilirsiniz.

Contalı plaka ısı eşanjörleri dünyadaki en yaygın ve etkili ısı aktarım çözümüdür. Birçok endüstri bu sistemi çeşitli uygulamalarda kullanmaktadır. TSS contalı plaka ısı eşanjörleri çeşitli işlemler için tasarlanmıştır. Tasarımımız hijyenik işlemler gerektiren etkili ve verimli ısıtma ve soğutma hizmetleri sunmaktadır. TSS hijyenik işlemlerdeki termal programa bağlı olarak contalı plaka ısı eşanjörleri tasarlar ve endüstrilere en iyi çözümü sunar. Bu işte endüstriyel tasarım, malzemedeki son gelişmeler, ileri teknoloji üretim yöntemleri ve işçilik kalitesi fark yaratır. Endüstriyel deneyimimiz ve üretim yöntemlerimiz sayesinde endüstrideki en etkili contalı plaka ısı eşanjörlerini tasarlıyor ve üretiyoruz.

 


Özellikler

Esnek Tasarımlar…

- Yüksek ve düşük türbülanslı plakalar

- Plaka ve contalar için çeşitli malzeme seçimleri

- Yüksek viskozite içeren uygulamalar için geniş aralıklı plaka profilleri

- Kontaminasyonu önlemek için önceden belirlenmiş sızıntı yollarıyla çift duvar tasarımı

- Titanyum ve AISI 316 plaka uygulamaları

- 60.000lt/h kapasiteye kadar esnek tasarım

Standart Plakalar

TSS akışkan ürünler için yapılandırılmış ısı aktarım çözümlerinde standart plakalı ısı eşanjörleri kullanmaktadır.

Geniş Aralıklı Plakalar

TSS "Geniş Aralıklı Plakalar" katı partikül içeren sıvılar ve  normale göre biraz daha yoğun viskoziteli ürünler için kullanılmaktadır. Plakalar posa ve kağıt endüstrisinde, atık su arıtma tesislerinde, şeker sektöründe, meyve suyu üretiminde, süt ürünleri uygulamalarında, ısı kazanım sistemlerinde ve standart plakalı eşanjörlerin genellikle tıkanabileceği yüksek viskoziteli ürünlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Titanyum Plakalar

Uygulama çeşidine göre kullandığımız titanyum plakalar ise AISI 316 plakaların dayanamayacağı asidik ve tuzlu ortamlarda korozyona karşı daha uzun ömürlü bir plakadır.