+90 264 278 48 50

info@kromtech.com.tr

Sosyal Medya

CIP Sistemleri

TSS/CIP

Sağlıklı şekilde yerinde yapılan temizleme yani sektörde bilinen adı ile "CIP" üretim prosesinin en önemli unsurudur. Düzgün yapılan CIP, ürün kalitesini doğrudan etkiler. Kontaminasyon problemlerini en aza indirir ve kullanılan ekipmanların ömürlerini uzatır. En önemlisi sağlık ve bakteri oluşumu açısından üretimden önce ve üretimden sonra CIP yapılması gerekmektedir. 

TSS CIP Sistemleri, makinelerin boru hatlarını, erişilemeyen bölgelerini, ekipmanları söküp çıkarmadan su ve deterjanlar yardımı ile doğrudan temizliğini sağlamaktadır. Doğrudan tanklardan yapılan sirkülasyon ile, boru hatları, eşanjörler, vanalar, pompalar gibi proses ekipmanları bir sonraki üretim için hijyenik ve hazır duruma gelir.


Özellikler

TSS, CIP Sistemleri alanında geliştirmiş olduğu filtrasyon sistemleri ve standart sistemler ile müşterilerine en uygun çözümleri sunmaktadır. Isıtma, soğutma ve filtrasyon sistemlerinde uzman kadromuz CIP sisteminiz için gerekli olan en ince ayrıntıyı sizler için tasarlayacaklardır.

- İmalat alanında çalışan personelin kimyasal maddeler ile teması engellenmiş olur

- İş güvenliği açısından önemlidir

- Ekipmanların sökülüp temizlenmesine gerek kalmadan kapalı sistem temizlik sağlanır

- Süre bakımından tasarruf sağlanır

- İşçilik maliyetlerini minimuma düşürür

- Üretim standardizasyonu ve temiz bir üretim açısından olmazsa olmaz bir sistemdir

- Üretim esnasında boru hatlarında kalan tortu ve bakterilerin giderilmesine olanak sağlar

Membran Filtrasyon yöntemlerinin CIP sistemlerinde uygulanması konusunda satış departmanımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.